Miesten pisteet tekijät

/Miesten pisteet tekijät
Miesten pisteet tekijät 2017-01-25T00:35:38+00:00
This is the current Mens Championship points scorers for the 2016 Season

RankPlayerTeamPosition
1John O’CallaghanTurku
2finJoonas BaskHRCWing
3finHenrik AnderssonWarriors Rugby
4finPertti SalmijärviJyväskylä Rugby
5finJarkko TuoresmäkiShamrocks Porvoo RugbyWing
6finTuomas PatolaWRC
7finMatias HyytiainenFinland Men’s National TeamWing
8finPaul KernickFinland Men’s National TeamLock
9finHenri RepoWarriors RugbyWing
10finEetu LahtivuoriTurkuWing
11engChris DenholmHRCHooker
12finJari VirtanenFinland Men’s National TeamFlanker
13finKalle VälimäkiLinnaProp
14finAaro KatainenJyväskylä RugbyNumber Eight, Flanker
15finWertti BaskHRCWing
16finMikko GröndahlWarriors RugbyProp
17finMika NärhiFinland Men’s National TeamFlanker
18finPetter LarsenFinland Men’s National TeamFlanker
19engPhilip SleathTampere RugbyFull-back
20finMarkku KiviniemiFinland Men’s National TeamCentre
21finSebastian MickelssonFinland Men’s National TeamFlanker
22finJesse MetsänenFinland Men’s National TeamLock, Prop
23finJarno SuojaFinland Men’s National TeamScrum-half
24finJulius KekäläinenFinland Men’s National TeamLock
25finTeemu ElomaaFinland Men’s National TeamFly-half
26finJanne HeinänenJyväskylä RugbyProp
27finMauno KonttilaJyväskylä RugbyHooker
28finTomi MoilanenFinland Men’s National TeamCentre
29finOssi AroFinland Men’s National TeamHooker
30finSamu-Petteri PääkköShamrocks Porvoo RugbyWing
31finTero SiivonenFinland Men’s National TeamCentre
32finJussi ViljanenKuopio RugbyFly-half
33finTino MohellWarriors Rugby
34finJesper LindbladShamrocks Porvoo Rugby
35finMatti KeränenJyväskylä RugbyFlanker
36finStefan RogersShamrocks Porvoo Rugby
37Theotime PelleJyväskylä Rugby
38finPanu LeinonenVaasaFly-half
39estMadis KöpperEspoo RugbyCentre
40finIlkka TuomaalaTampere RugbyFly-half
41finMarko ViljanenTurku
42Pedro GallardoKalev
43estKullar VeersaluEspoo RugbyFly-half
44fraGuillaume ChauvetMiesten pisteet tekijätNumber Eight
45usaJustin LehmannTurku
46finMika TakalaHRCWing
47finPaavo HonkanenHRCWing
48finAntti JärvenpääHRC
49finRiku LempiöHRC
50irlRonan RochfordHRC
51finJyri HautamäkiJyväskylä Rugby
52finArsi KilpelänahoJyväskylä Rugby
53finUrho YlinampaJyväskylä Rugby
54finJoonas MiettinenKuopio Rugby
55finVille Hiekka-AhoKuopio Rugby
56finAleksi AaltoTampere RugbyFlanker
57finBernt LindellTurkuFly-half
58Marco DelfinoTurku
59estRagnar ToompereKalev
60Arseni VoropajevKalev
61Emilio PardoTampere Rugby
62Kasperi KorhonenWarriors Rugby
63finAntti KemppainenTampere Rugby
64finLeena-Maija Vanha-AhoTampere Rugby
65finMilla RyhtäTampere Rugby
66finHanna VisuriTampere Rugby
67finKiira KupiainenTampere Rugby
68finSusanna HaavistoTampere Rugby
69finEeva HaikolaTampere Rugby
70finNiina OjalaTampere Rugby
71finSatu HeikkonenTurku
72finKati HeikkonenTurku
73finJohanna EirolaTurku
74finMaria LundstömTurku
75finMarina HarjunpääTurku
76finHeidi SaloTampere Rugby
77Sini HakarainenFinland Women’s 15’s National Team
78Joonas LahtinenFinland Women’s 15’s National Team
79Henri TyrväinenFinland Women’s 15’s National Team
80Antti PartanenFinland Women’s 15’s National Team
81Riikka NortiaFinland Women’s 15’s National Team
82Drew Warwick-SmithFinland Women’s 15’s National Team
83finJuha RainvuoriWarriors RugbyProp
84finJesperi VirtanenHRC
85Dyllan HeyHRCScrum-half
86finJoonas PuranenShamrocks Porvoo Rugby
87finSamu ViljakainenWarriors Rugby
88finAntti LännenpääWarriors Rugby
89finElias KorhonenJyväskylä Rugby
90Max RogersShamrocks Porvoo Rugby
91finJani KaitalaLinna
92finJoonas NevakiviKuopio Rugby
93finDaniel KerrShamrocks Porvoo Rugby
94finJoonas KoskelainenLinna
95finOssi ValtoTampere Rugby
96finPetri SallansaloTampere RugbyHooker
97finMarkus HiltunenTampere Rugby
98finNikita SemkinEspoo RugbyFlanker
99finAli Al-ItawaEspoo RugbyWing
100finVesa-Pekka KarinenEspoo RugbyScrum-half
101walJon CozziWarriors RugbyNumber Eight
102finAleksi VironenWarriors Rugby
103finErik PekkolaWarriors Rugby
104finJussi PuputtiWarriors Rugby
105finIikka NikkolaWarriors Rugby
106Mats ForsbergKuopio Rugby
107finEemeli MüllerKuopio Rugby
108finPasi PennanenKuopio Rugby
109finPauli LankinenKuopio Rugby
110finTeemu ArolaKuopio Rugby
111finJohn HeleniusShamrocks Porvoo Rugby
112finTopi TurunenJyväskylä Rugby
113finAnna-Maija NaakkaTurku
114finHanna SaarinenTurku
115finKarl FiltnessJyväskylä RugbyLock
116finSebastien MeijasJyväskylä Rugby
117finLauri TammeroTurkuProp
118finEppe SaarenheimoEspoo RugbyNumber Eight
119walCraig RosserTampere Rugby
120finEppe SaarenheimoEspoo Rugby
121finNiko BergmanEspoo Rugby
122finLauri KalantiEspoo Rugby
123estKristijan KotkasKalev
124estKristijan SeimanKalev
125estFlavius PopaKalev
126estRaimond VoigasKalev
127rsaRobbie ErasmusTampere Rugby
128finAapo JaakkolaTampere Rugby
129finVille JärviöTampere Rugby
130finOlli KopakkalaWarriors Rugby
131finSanttu PalokangasTampere Rugby
132irlAdrian FlannaganEspoo RugbyNumber Eight, Lock, Prop
133finErik HörhammerEspoo RugbyNumber Eight, Lock
134rusAlexander GajnullinEspoo RugbyFlanker
135finMikko LakkonenEspoo RugbyLock
136finEetu LähdenperäEspoo Rugby
137estAivar LöhmusEspoo RugbyCentre
138finOskari HiipakkaEspoo RugbyScrum-half
139finHeidi OvaskaTampere Rugby
140finMaija KumpulaTampere Rugby
141finPilvi VuorinenTampere Rugby
142finIiro UotilaWarriors Rugby
143finJussi UoskainenWarriors RugbyProp
144finJochum von VehWarriors Rugby
145finMarko VikstedtJyväskylä Rugby
146gerFrederic Müller-BrauneJyväskylä Rugby
147finJuho TakaluomaMiesten pisteet tekijät
148finPetteri KangasluomaTampere Rugby
149finJuho LeppänenTampere Rugby
150finSanna KoskinenTampere Rugby
151finJussi JokitaloJyväskylä Rugby
152finSamuel KuuttiHRCProp
153finJesse LaukkanenJyväskylä Rugby
154finMiina PorkkaVantaan Salampallo rugbyklubiNumber Eight
155finKati MiettinenTampere RugbyHooker
156finSauli TyviVaasaFull-back, Centre, Fly-half, Scrum-half, Number Eight, Flanker, Hooker
157estLauri LännisteKalevHooker
158finJenni SaariTampere RugbyProp
159finJuuli SuominenWRCLock
160cokFred HarrisonTampere RugbyLock
161finMira SaarikoskiHelsinki Rugby ClubFlanker, Lock
162finJenni SjöroosTurkuFly-half
163finKosti EskolaFinland Men’s National TeamFlanker
164finUlla TuomainenHelsinki Rugby ClubFlanker
165nzlJohn Wuatai-TariauWarriors RugbyNumber Eight
166finLilli TikkanenWRCScrum-half
167finAlexander BannatyneFinland Men’s National TeamFly-half
168finLinus BackmannShamrocks Porvoo RugbyFly-half
169finSofia UkkonenHelsinki Rugby ClubCentre
170finAntti LammiJyväskylä RugbyCentre
171finTumppi FinellFinland Men’s National TeamCentre
172finJonna TynjäläVaasaCentre
173finKaisla ParkkinenMiesten pisteet tekijätCentre
174ausCurtis PollardShamrocks Porvoo RugbyCentre
175samAvea AveaLinnaCentre
176finRolf SchwartzTurkuCentre
177finSanna-Kaisa LintuWomen’s 7’s National TeamWing
178finValtteri ValtiaFinland Men’s National TeamWing
179estViljar LumiKalevWing
180finSatu RaudasojaWRCFull-back
181finAntti HaapanenFinland Men’s National TeamFull-back
182ausChristopher WallaceKalevFull-back
183irlBam HennessyHRCFull-back
184finIfeoma KulmalaHelsinki Rugby ClubWing
185finEveliina ChristoforouKuopio Rugby ClubLock
186finEeva PohjanheimoKuopio Rugby ClubFlanker
187finAnna SoiluvaWomen’s 7’s National TeamNumber Eight

This post is also available in: englanti